CD-ROM - připojení, konfigurace - Všichni Všem


Materiál je formátu odt

CD-ROM - připojení, konfigurace

Detail materiálu

Autor:
Přidáno: 17.07.2012 15:57
Kategorie: Referát
Předmět: elektronické počítače
Známka: Nehodnoceno
Hodnoceno: x
Popis: CD-ROM - připojení, konfigurace


Stáhnout materiál

Oznámkuj materiál: 1 2 3 4 5

Nahlásit materiál

Doporučit přátelům
Náhled materiálu: Pozor! Náhled nemusí odpovídat skutečnosti. (v náhledu chybí obrázky a formátování se může lišit)

 CD-ROM - připojení, konfigurace

Kompatibilita
V současnosti všechny vyráběné mechaniky a disky odpovídají žluté knize Philips Sony, ta určuje fyzický formát CD-ROM, a standardu ISO 9660 - popisuje logickou strukturu a formát dat na CD-ROM. 
Instalace
Vytáhneme z PC zásuvky přívodu proudu, uvolníme šrouby a sejmeme kryt. Z čelní stěny sejmeme plastový kryt. Některé mechaniky obsahují přepínače a ty je nutno nastavit (použijeme návod k mechanice). Je-li mechanika používající pouzdro na CD, je možno ji použít vertikálně. Šedý datový kabel se zapojí od mechaniky CD-ROM buď ke zvukové kartě nebo ke zvláštnímu řadiči pro mechaniku CD-ROM, případně k řadiči SCSI, ten pak obsluhuje pevný disk a další periferie. Zapojí se audiokabel, který spojuje CD-ROM se zvukovou kartou. Zapojí se napájení CD-ROM. Pokud není v PC volný konektor pro napájení, lze použít Y adaptér, není vhodné, aby mechanika CD-ROM byla na společné zásuvce s diskem. Může se stát, že napájení nestačí spotřebě. Spojení s disketovou mechanikou je možné použít.
 Výrobci mechanik dodávají instalační diskety se softwarem. Ideální je, když program automaticky změní soubory autoexec.bat a config.sys. Při instalaci zvukové karty se obvykle nastaví DMA, IRQ a to buď přepínači na desce nebo instalačním programem. S nastavením můžou být potíže, program MDS nabízí přehled o komponentech a rozhraních. Standardní hodnoty DMA pro 16 bitové karty jsou 1 nebo 5, pro IRQ 5 (zvukové karty s čipem OPL3). Pokud má toto nastavení už jiné paralelní rozhraní, může dojít ke konfliktům. Řešení: přestavět přepínače, provést novou instalaci. Při spojení CD-ROM-řadič program provede instalaci obou komponentů. Pak se doporučuje zablokovat CD-ROM rozhraní zvukové karty (disable) pomocí softwaru nebo přepínačů. Po instalaci mechaniky SCSI musíme instalovat i ovladače řadiče. 
  Drivery pro CD-ROM: 
 

...
pokud chcete materiál celý, musíte si jej stáhnout (stažení je zdarma)

 
novinky

Přidat komentář

Ohodnoť materiál CD-ROM - připojení, konfigurace.


 
typ

Podobné materiály

Podobné materiály k materiálu: CD-ROM - připojení, konfigurace


 

lupa
Rychlá navigace
přejdi rychleji k hledaným materiálům


 
statistika
Statistika
Jak jsme na tom?

Studentů: 39434
Materiálů střední školy: 3604
Materiálů vysoké školy: 1596
Středních škol: 806
Vysokých škol: 63© 2010 - 2020 Všichni Všem - Smluvní podmínky | Kde to jsem? | Kontakty | Reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace