Největší lodě světa - Všichni Všem


Materiál je formátu doc

Největší lodě světa

Detail materiálu

Autor:
Přidáno: 03.10.2010 14:35
Kategorie: Ostatní
Předmět: Technika cestovního ruchu
Známka: Nehodnoceno
Hodnoceno: x
Popis: referát - 7 největších lodí světa + Gigantic


Stáhnout materiál

Oznámkuj materiál: 1 2 3 4 5

Nahlásit materiál

Doporučit přátelům
Náhled materiálu: Pozor! Náhled nemusí odpovídat skutečnosti. (v náhledu chybí obrázky a formátování se může lišit)

 7 největších lodí světa

+ Gigantic

 

Queen Mary 2

Co si představíte, když se řekne 157 000 koňských sil? Rozhodně byste si měli představit Queen Mary II, největší zaoceánský parník současnosti.

Queen Marry 2 je pojmenována po skotské královně Marii Stuartovně a je také nástupkyní legendární Queen Mary, která v třicátých letech minulého století proslula jako vrchol přepychu a jedna z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších lodí své doby. Queen Mary II. je v současnosti největší linkovou osobní lodí na světě. Ji i její předchůdkyni má na svědomí americká rejdařská společnost Cunard Lines, jíž je aktuální vlajkovou lodí. Druhá „královna“, která se zrodila v loděnicích francouzského Saint-Nazaire, si přitom nijak nezadá s tou první, právě naopak – má téměř dvojnásobný výtlak, je větší a pochopitelně i rychlejší a trasu ze Southamptonu do New Yorku urazí při rychlosti 30 uzlů, tedy 56 kilometrů za hodinu, za necelých šest dní. Co zůstalo v rodině je identický zvuk lodní sirény, jaký proslavil její předchůdkyni.

Se svými 345 metry je Queen Mary II. delší než tři fotbalová hřiště za sebou, délkou překonává i americké letadlové lodě třídy Nimitz. Může se také pochlubit šířkou 40 metrů a celkovou výškou od kýlu až po vrcholek komínů 72 metrů. Jen jejích šedesát metrů výšky nad čárou ponoru zhruba odpovídá petřínské rozhledně. Většina kabin také disponuje balkónem, který vám umožní kochat se mořským panorámem jak libo. Všech 17 palub spojuje 22 výtahů a 4 339 schodů a narazit na nich můžete až na 2620 cestujících, o jejichž bezpečí i zábavu se stará 1250 členů posádky.

Vydáte-li se ze své kajuty na průzkum okolí, záhy zjistíte, že zahnat hlad a žízeň můžete v celkem 15 restauracích, grilech, barech a vinárnách a zahnat nudu pak v casinu, nočním klubu, divadle, tanečním sále či „největší knihovně na vodě“. Za aktivním odpočinkem se můžete vypravit do některé ze zdejších tělocvičen, posiloven či využít některý z pěti perfektně zařízených bazénů nebo lázně. A nezapomeňme na výukové středisko sestávající ze sedmi přestavitelných učeben a „obligátní“ palubní planetárium.


...
pokud chcete materiál celý, musíte si jej stáhnout (stažení je zdarma)

 
novinky

Přidat komentář

Ohodnoť materiál Největší lodě světa.


 
typ

Podobné materiály

Podobné materiály k materiálu: Největší lodě světa

lupa
Rychlá navigace
přejdi rychleji k hledaným materiálům


 
statistika
Statistika
Jak jsme na tom?

Studentů: 39422
Materiálů střední školy: 3604
Materiálů vysoké školy: 1596
Středních škol: 806
Vysokých škol: 63© 2010 - 2020 Všichni Všem - Smluvní podmínky | Kde to jsem? | Kontakty | Reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace